امروز دوشنبه  ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
2019/09/06 - 22:06

برگزاری رایزنی‌های سیاسی دوجانبه با اسلوونی

در نشست مشترك سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه كشورمان و همتای اسلوونیایی وی، دور دیگری از رایزنی‌های سیاسی بین دو كشور در لوبلیانا، برگزار شد.

در نشست مشترك سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه كشورمان و همتای اسلوونیایی وی، دور دیگری از رایزنی‌های سیاسی بین دو كشور در لوبلیانا، برگزار شد.

سومین دور رایزنی‌های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی روز چهارشنبه سیزدهم شهریور ماه جاری در لوبلیانا برگزار شد. گفتگوها و رایزنی‌های سیاسی بین دو كشور در سطح معاونین وزرای امور خارجه دو كشور برگزار شد و از طرف كشورمان سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه كشورمان و از طرف اسلوونی سیمونا لسكووار معاون وزیر امور خارجه این كشور شركت نمودند. در این رایزنی‌ها آخرین تحولات روابط دوجانبه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... مرور گردید و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با توجه به وجود فرصت‌ها و ظرفیت‌های گسترده، طرفین ارتقاء سطح همكاری‌ها و توسعه مناسبات در بخش‌های مختلف از جمله كشاورزی، مواد غذایی، دارو و توریسم و گردشگری، مورد تأكید قرار دادند. در رایزنی‌های سیاسی بین دو كشور، آخرین تحولات مرتبط به توافق هسته‌ای و برجام و نیز وضعیت و تحولات منطقه بویژه در سوریه، عراق، افغانستان و یمن مورد بحث و بررسی و نیز تبادل نظر قرار گرفت. در این دیدار مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوعات و چالش‌های بین‌المللی از سوی معاون وزیر امور خارجه كشورمان تشریح گردید و طرف اسلوونیایی از نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران اطلاع حاصل كرد. همچنین ضمن تبادل‌نظر در خصوص پیامدهای منفی و چالش‌های ناشی از یكجانبه‌گرایی بویژه در تشدید بحران‌ها در سطح منطقه و جهان، دو طرف بر حمایت از چندجانبه‌گرایی، تأكید نمودند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است