امروز دوشنبه  ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
2019/09/09 - 19:58

در ملاقات سفیر ایران با وزیر امور خارجه اسلوونی گسترش همکاری‌های دوجانبه مورد تأکید قرار گرفت

در ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه اسلوونی گسترش همکاری دو جانبه بویژه در عرصه‌های اقتصادی و تجاری، مورد تأکید قرار گرفت.

در ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه اسلوونی گسترش همکاری دو جانبه بویژه در عرصه‌های اقتصادی و تجاری، مورد تأکید قرار گرفت.

کاظم شافعی سفیر جمهوری اسلامی ایران با آقای میرو سرار وزیر امور خارجه اسلوونی، دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و تجاری و همچنین آخرین تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای مورد بحث و تبادل نظر، قرار گرفت.

وزیر امور خارجه اسلوونی، ضمن اشاره به ملاقات سال گذشته با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان در نیوریورک و محتوایی خواندن این ملاقات و نیز ملاقات هفته گذشته با سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران در اسلوونی، از ارتقاء سطح رایزنی‌های سیاسی بین دو کشور استقبال نمود و اظهار داشت: ما به طور جدی خواهان روابط خوب و دوستانه با ایران به عنوان یک کشور فعال و قدرت منطقه‌ای هستیم. میرو سرار ضمن حمایت از ترسیم چشم‌انداز آتی در روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه در راستای دو برابر شدن ارزش تبادلات تجاری دو کشور، افزود: وزارت امور خارجه اسلوونی مساعدت خواهد نمود که به زودی یک هیأت تجاری اقتصادی به منظور یافتن زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری‌های فیمابین، به ایران سفر کند

سفیر کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از مواضع اصولی و منطقیاسلوونی در حمایت از برجام و توافق هسته‌ای و نیز اینس تکس، اظهار امیدواری کرد که اروپایی‌ها بتوانند اقدام لازم را برای انجام تعهدات خویش که زمینه ساز بازگشت فوری و کامل ایران به تعهدات خویش است، به انجام برسانند.

گفتنی است هفته گذشته سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان به منظور انجام رایزنی‌های سیاسی با همتای اسلوونیایی خویش و نیز شرکت و سخنرانی در «مجمع راهبردی بلد»، به اسلوونی سفر نمود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است