امروز دوشنبه  ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
2019/12/17 - 13:49
View 94

استقبال از غرفه‌های ایران در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی سیلا در اسلوونی

بیست و ششمین نمایشگاه و بازارچه خیریه بین المللی «سیلا» با حضور شماری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران، در لوبلیانا پایتخت اسلوونی برگزار شد.

بیست و ششمین نمایشگاه و بازارچه خیریه بین المللی «سیلا» با حضور شماری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران، در لوبلیانا پایتخت اسلوونی برگزار شد.

باهدف معرفی وشناساندن جاذبه‌های فرهنگی،هنری، سنتی و توریستی کشورمان و نیز به منظور مشارکت و کمک در ابتکاری در راستای امور خیریه، سفارت جمهوری اسلامی ایران با دو غرفه مجزا در بیست و ششمین نمایشگاه و بازارچه خیریه بین‌المللی «سیلا» در لوبلیانا پایتخت اسلوونی، حضور یافت. در این نمایشگاه صنایع دستی و سایر جاذبه‌ها و محصولات فرهنگی هنری تمدن کهن ایرانی اسلامی و نیز برخی محصولات غذایی و سوغات شهرها و مناطق مختلف ایران در معرض دید علاقمندان و بازدیدکنندگان اسلوونیایی و شهروندان سایر کشورها، قرار گرفت.

مشارکت و حضور کشورمان که در دو غرفه مجزا شامل غرفه صنایع دستی و جاذبه‌های توریستی و نیز غرفه اغذیه و خوراکی‌های ایرانی برای پنجمین سال پیاپی صورت پذیرفت، مورد استقبال گرم بازدیدکنندگان قرار گرفت.

همسر بروت پاخور رئیس جمهور اسلوونی پس از افتتاح رسمی این نمایشگاه ضمن حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران صنایع دستی و محصولات فرهنگی و هنری کشورمان را به تفصیل مورد بازدید قرار داد و محصولات و نمادهای هنری و فرهنگ کشورمان را تحسین نمود. در جریان این بازدید یکی از صنایع دستی ایران به رسم یادبود به وی اهداء شد.

خاطرنشان می‌گردد همچون سال‌های گذشته و به همت سفارتخانه‌های مقیم از جمله سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا دهم آذرماه جاری (اول دسامبر) بیست و ششمین نمایشگاه و بازارچه بین‌‌المللی اسلوونی موسوم به «سیلا» با حضور کشورهای مختلف و برخی مؤسسات فرهنگی اجتماعی اسلوونی در محل هتل یونیون لوبلیانا، پایتخت اسلوونی برگزار شد. در نمایشگاه سالجاری بالغ بر سی کشور از جمله ترکیه، اندونزی، برزیل، ایتالیا، آلمان، پرتغال، کرواسی، اوکراین، اوگاندا، مصر، مجارستان، فرانسه،  یونان، مونته نگرو، بوسنی و هرز گوین، آمریکا، روسیه، هندوستان، تایلند، پرو، برزیل، سوئدو فنلاند، در دو بخش اصلی (محصولات فرهنگی و صنایع دستی) و نیز بخش جنبی محصولات خوراکی واغذیه سنتی کشورها)،حضور داشتند.

 

 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است